Neden ALF Infrared Isıtıcı?

Klasik ısıtıcılar ısınmak için ihtiyaç duyduğumuz kaloriyi, uzun süre ortam havasını ısıttıktan sonra bize ancak ulaştırabilmektedirler. Ortalama büyüklükteki bir odada klasik ısıtıcı çalışmaya başladıktan sonra içerdeki insanların ısınmaya başlayabilmesi için yaklaşık 40 dk. geçmesi gerekmektedir. Ortamdakileri ısıtmak için ortam havasının tümünü ısıtmaya çalışmak hem zaman kaybı hem de gereksiz yere büyük miktarda enerjiyi boş yere tüketmek anlamına gelmektedir.

ALF infrared ısıtıcılar açıldıktan hemen 30 saniye sonra toplam enerjilerinin yaklaşık % 90'ını fotonlar (ışınlar) vasıtası ile ortam havasını ısıtıp enerji kayıpları doğurmadan, direkt olarak vücudumuza, giysilerimize ve etrafımızdaki eşyalarımıza ısı yüklemesi yaparak insanın ihtiyacı olan kalori miktarını sağlarlar. Bu da ALF Infrared ısıtıcıları klasik (konvektif) ısıtıcılara karşı verimli kılar.

Ayrıca ALF infrared ısıtıcı enerjisini fotonlar vasıtası ile direkt olarak vücudumuza taşıdığından kan dolaşımımızı da hızlandırarak metabolizmamızın aktivasyonuna katkıda bulunur. Havadaki bağıl nem oranını konfor koşullarının altına düşürmez. Bu yüzden özellikle üst solunum yolları ve astım hastaları kışın klasik ısıtıcılarla ısıtması yapılmış ortamlarda rahatsızlık duyarlarken ALF ile ısındıklarında çok daha fazla rahat ederler.

ALF infrared ısıtıcılar odun, kömür, doğalgaz ve diğer gazlı sobaların yaptığı gibi ortamdaki oksijeni tüketmediği için baş ağrısı yapmaz, havadaki partikülleri yakmaz ve koku yapmaz, herhangi bir zehirlenme riski oluşturmazlar.

Klasik ısıtıcılarda ısınan hava önce tavanı ısıtırken ALF Infrared ısıtıcılar size ısıyı yönlendirme ve kontrol etme imkanı tanır. Hava akımlarından fazla etkilenmediği için bakkal, market, kuaför, büfe, restaurant gibi kapısı sık açılıp kapanan mekanlarda verimli biçimde rahatlıkla kullanılabilmektedirler.